Korson Palloseura
KOPSE
Korson Palloseura ry
Nurmikko ja pallo

Tavitie 1
01450 Vantaa
toimisto@kopse.org

Arkisto – Palkitut 2015

Tsempparit

P07:n kannustuslaulun esitys

P07 esitti kannustuslaulunsa kuuluvalla äänellä

T08/09

Hertta Railo

P09

Aarne Huhtala, Amos Korsinkin, Ahti Lehtonen

P08

Tornado: Väinö Koskinen
Taifuuni: Lauri Mynttinen
Tuisku:Leo Gustafsson

T06/07

Tiia Peltolehto, Milja Kinnunen

P07

Espanja: Aleksi Kujala
Hollanti: Ilja Dorofejev
Saksa: Neko Skytten
Englanti: Ville Väisänen
Italia: Leevi Nummi

P06

Valkoiset: Jino Renman
Vihreät: Mikael Vähälä
Siniset: Mikki Vihreälaakso
Siniset: Eemeli Aho

T04/05

Piirisarja: Hanna Orrainen
Opel T04: Misa Kallio
Opel T05: Tilda Uitto

P05

Vihreä: Aapeli Oksa
Valkoinen: Joona Koistinen

P04

Emil Häkkinen, Leevi Peltonen, Emil Pyykkö, Onni Heinze, Ville Salonoja

T02/03

Aino Hänninen, Eerin Riihinen

P03

Otso Kohvakka, Muhamed Najat, Aleksi Visuri, Eemeli Eronen

P02

Aleksi Harjunen, Viljami Nurmi

P00

Juho Lampinen, Samir Benjenna

P99

Eero Loukkola, Kalle Helminen

Naiset

Aino Heikkinen, Sofia Siikaoja

Miehet

Oskari Terhemaa, Sylejman Shuku

Tsempparipalkinnon saajat

Tsempparipalkinnon saajat

Taitokilpailupalkinnot

P09:n epäviralliset tulokset

Amos Korsinkin, Topi Kärnä Ahti, Lehtonen, Niklas Nummi

F8

Kulta (alle 95 sek)

Nuutti Nenonen
Julius Kiviharju

Hopea (alle 105 sek)

Leino Taulu
Paavo Vuori-Karvia, Kimi Rytky
Leevi Nummi, Tyyko Haapala, Emil Korsinkin

Pronssi (alle 120 sek)

Nooa Gerlander, Sami Norilo, Aku Vähälä, Henrik Tabell

F9 pojat / Kopse P06

Pronssi (alle 110 sek)

Nuutti Parikka

E10 tytöt / Kopse T04/05

Hopea (alle 130 sek)

Julia Pakarinen, Ronja Vuorinen, Hanna Orrainen, Veera Tammi

E11 tytöt / Kopse T04/05

Pronssi (alle 140 sek)

Petriikka Jousa

E10 pojat / Kopse P05

Prossi (alle 135 sek)

Eero Heino, Eero Vuori-karvia, Aapeli Oksa

E11 pojat / Kopse P04

Pronssi (alle 125 sek)

Santeri Huovinen

D12 pojat / Kopse P03

Pronssi (alle 100 sek)

Niklas Jokiniemi

D13 tytöt / Kopse T02/03

Hopea (alle 105 sek)

Nelli Väänänen

Pronssi (alle 125 sek)

Anni Puttonen, Sylvia Ellonen, Netta Huovinen

Taitokilpailupalkinnon saajat

Taitokilpailupalkinnon saajat

Muut palkitut

Vuoden valmentaja

Mika Nenonen

Vuoden joukkueenjohtaja

Jarmo Ravattinen

Vuoden toimihenkilö

Kari Jurva

Vuoden kopselainen

Merja Korhonen, Anu Väisänen

Vuoden henkilöt

Vuoden henkilö -palkinnon saajat

© 2017 Korson Palloseura ry — 04.05.2017 14:15 (fi)