Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Roosa Laurikainen KOPSEn kerho-ohjaajaksi

Lisätty 23.8.2021

”Aloitin Korson palloseurassa kerho-ohjaajana 18.8.2021.

Olen 25-vuotias, kotoisin Vantaalta, Rekolasta. Olen valmistunut fysioterapeutiksi keväällä 2019. Valmistumiseni jälkeen olen työskennellyt varhaiskasvatuksen puolella, leikkipuisto-ohjaajana sekä erityisavustajana päiväkodissa. Olen aikaisemmin toiminut myös mm. ryhmäliikunnanohjaajana, lasten liikunnanohjaajana ja jalkapallovalmentajana/ohjaajana. Futisvalmentajan starttikoulutus on suoritettuna.

Minulla on vahva jalkapallotausta. Olen harrastanut lajia lähes koko elämäni, nuorena kilpatasolla ja nyt aikuisiällä harrastejoukkueessa. Mielestäni jalkapallossa parasta on lajin monipuolisuus, yhteisöllisyys sekä joukkueena toimiminen.

On mahtavaa päästä työskentelemään Kopseen sekä edistämään lasten ja nuorten harrastustoimintaa.”

Roosa Laurikainen

Roosan yhteystiedot löydät Yhteystiedot -sivulta

Instagram