Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2010

  KOPSE P10 joukkueen toiminnassa pää­paino on liikunnassa, mutta samalla lapsi oppii jalka­palloilun taitoja, kehittää niitä ja löytää paljon uusia kavereita, hauskaa pitäen!

  Joukkueen toimintaan tutustuminen on ilmaista. Ilmoittau­duthan kuitenkin joukkueeseen ennen tutustumista? Saat ilmoittau­tumisen yhteydessä tärkeää tietoa tulevista harjoi­tuksista, varusteista ja joukkueen käytännöistä jo ennen tutustumis­kertoja.

  Joukkuetta tukemassa:

   

   

  Salini.fi

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Jani Lehtinen
  040 8626 952
  kopsep2010jojo@gmail.com

  Vastuuvalmentaja
  Tommi Hurme
  040 5106 454
  thurme(at)hotmail.com

  Rahastonhoitaja
  Satu Hurme
  satu.hurme(at)hotmail.com