Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2013

  Joukkueen pää­paino on liikunnassa. Lapsi oppii jalka­palloilun alkeita ja saa paljon uusia kavereita. Joukkueessa pelaa pääosin 2013 syntyneitä poikia.

  Aiempi kokemus jalka­pallosta ei ole edellytys osallistumi­selle P13-joukkueen harjoituksiin vaan kaikki sopivan ikäiset lapset ovat terve­tulleita mukaan ja he pääsevät nopeasti mukaan muiden vauhtiin.

  Joukkoomme mahtuu lisää innokkaita pelaajia. Ilmoittaudu joukkueeseen ja tule mukaan treeneihimme!

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Jukka Mäkelä
  040 7393 758
  kopse13jojo(at)gmail.com

  Vastuuvalmentaja
  Lassi Kukko
  050 3823 421
  lassi.kukko(at)gmail.com

  Rahastonhoitaja
  Luis Bernedo
  040 0444 810
  luis.bernedo(at)sci.fi

  Instagram