Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Tytöt 2008–09

  Olemme toukokuussa 2014 perustettu tyttöjoukkue, jossa pelaavat vuonna 2008 ja 2009 syntyneet tytöt. Meidän joukkueessa ohjattu liikunta, uudet taidot ja uudet kaverit saavat sinutkin hymyi­lemään!

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Anette Blomqvist
  040 4178 668
  kopsenlikat0809(at)gmail.com

  Vastuuvalmentaja
  Jukka Vilen
  050 4339 410
  jvilen.coach(at)gmail.com

  Rahastonhoitaja
  Marjut Nissilä

  Instagram