Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Tytöt 2010–11

  Olemme 2010 ja 2011 syntyneiden tyttöjen muodostama aurinkoinen joukkue. Meitä on lähes 40 innokasta futaajaa joukkueessa. Joukkomme kasvaa vuosi vuodelta, olisiko nyt sinun vuorosi liittyä energiseen jengiin ja näyttää taitosi?

  Treenaamme kolmesti viikossa, mutta meitä näkee usein pallottelemassa pienissä porukoissa Jokivarren kentällä myös vapaa-ajalla.

  Tule rohkeasti mukaan, olet tervetullut! Saat meistä uusia kavereita myös pelikentän ulkopuolelle!

  Kevään ja kesän aikana osallistumme mm Opel-liigaan, Palloliiton piirisarjaan ja moniin muihin turnauksiin.

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Meici Silfverberg
  t1011(at)kopse.org
  040 1508 387

  Vastuuvalmentaja
  Niki Brandes
  vastuuvalmentajat1011(at)gmail.com
  045 8432 515

  Rahastonhoitaja
  Toni Ruotsalainen
  toniruotsalainen(at)windowslive.com

  Instagram