Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Naiset KoHu

  KOPSE Huti on 2016 perustettu naisten harrastejoukkue, jossa pelaa tällä hetkellä noin 20 eri-ikäistä ja -tasoista naispelaajaa.

  Pelaamme kesäkaudella 2021 Suomen Palloliiton Eteläisen alueen kotikenttäsarjan harrastesarjaa 7v7-muodossa, puolella kentällä ja talvikaudella osallistumme harrastenaisten talvisarjaan.

  Meillä KoHussa harrastetaan positiivisella asenteella, rennossa ja mukavassa porukassa. Laadukas valmennus takaa sen, että jokaisella meistä on mahdollisuus kehittyä paremmaksi jalkapalloilijaksi. Ensisijaisesti kuitenkin liikumme ja pidämme hauskaa – rakkaudesta lajiin!

  Etsimme jatkuvasti uusia pelaajia!!

  Tervetuloa seuraamaan meitä instaan

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Jonna Peltonen
  040 4198 857
  jonna.peltonen (at) kolumbus.fi

  Varajoukkueenjohtaja
  Sabina Huikuri
  sawa78(at)gmail.com
  050 3511 663

  Vastuuvalmentaja
  Jukka Vilen

  Rahastonhoitaja
  Merja Haapanen
  040 7065 353
  Merzi78(at)hotmail.com

  Instagram