Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Futiskerho

  Korson Palloseuran Futis­kerho on jalka­palloilua 3–6 vuotiaille tytöille ja pojille, jotka haluavat tutustua lajiin leikein ja pelein, hauskuudella ja kokei­lulla. Futis­kerho on osa Korson Pallo­seuran pelaaja­koulutusta ja –kasvatusta ja se on suunnattu liikunnasta innos­tuneille ja kokeilun­haluisille lapsille.

  Futiskerhossa harjoi­tellaan moni­puolisesti liikkumisen perus­taitoja ja samalla jalka­pallon käsittelyä lasten ehdoilla. Jalka­pallo­koulussa toiminta on aktiivista ja kannustavaa.

  Futiskerhossa kyse on matalan aloitus­kynnyksen toiminnasta. Tavoitteena on saada mukaan liikuntaan myös ne aremmatkin lapset, jotka muutoin saattaisivat jäädä kotiin.

  Katso myös Perhefutiskerho, jota suosittelemme 2–4 vuotiaille lapsille.

  Tähän toimintaan olemme saaneet opetus- ja kulttuuriministeriön jakamaa seuratukea.

  Futiskerho on 4.8.-13.10.2020 tiistaisin kello 18-19 Kalmuurin kuplahallissa eli Peakfin Arenalla (Urpiaisentie 11, Vantaa). 

  Futiskerhon harjoitukset pidetään torstaisin 22.10. – 17.12.2020 klo 17 – 18 Korson koulun salissa 1, os. Kisatie 29, Vantaa.

  Lue tarkemmin loppusyksystä 2020

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Heidi Saarijärvi
  0400 283 873
  toimisto(at)kopse.org