Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Perhefutiskerho

  Perhefutiskerho on koko perheen yhteinen liikunta­tuokio, jossa lapsen huoltajat toimivat aina yhdessä lapsen kanssa. Lapsi innostuu liikun­nasta eri­laisten leikkien ja pelien avulla, huoltajan ollessa koko ajan mukana, tuomassa pienen lapsen kaipaamaa turvaa.

  Perhefutiskerhon ikä­raja­suositus on 2–4 vuotta, eli se on suunniteltu vuosina 2015–2017 synty­neille tytöille ja pojille, mutta halutessaan myös vanhemmat lapset voivat ottaa siihen osaa.

  Katso myös Futiskerho, jota suosittelemme 3–6 vuotiaille lapsille. 

  Tähän toimintaan olemme saaneet opetus- ja kulttuuriministeriön jakamaa seuratukea.

  Futiskerho on 4.8.-13.10.2020 tiistaisin kello 18-19 Kalmuurin kuplahallissa eli Peakfin Arenalla (Urpiaisentie 11, Vantaa). 

  Perhefutiskerhon harjoitukset pidetään keskiviikkoisin 21.10.  – 16.12.2020 klo 18 – 19 Nikinmäen koulun salissa, os. Perhotie 27, Vantaa.

  Lue tarkemmin loppusyksystä 2020

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Heidi Saarijärvi
  0400 283 873
  pj(at)kopse.org