Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  B-pojat

  Jos olet syntynyt vuosina 2003 – 2005 ja kiinnos­tunut jalka­pallon harrasta­misesta Korson alueella hyvissä olo­suhteissa niin ota yhteyttä Heidi Kokkoseen tai tule kokeilemaan harjoi­tuksiamme.

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja ja rahastonhoitaja
  Heidi Kokkonen
  040 8271 961
  koksi2.kokkonen(at)pp.inet.fi

  Vastuuvalmentaja
  Konsta Karaskuru
  040 5195 895
  konsta.karaskuru(at)yit.fi

  Instagram