Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2007/2008

  Kopse P07/08 pelaa kaudella 2021 2008-vuonna syntyneiden sarjassa. Joukkueessa on mukana myös 2007-syntyneitä pelaajia. Joukkueessa on oma valmentaja sekä apuvalmentajat tukemassa harjoituksia. Joukkue harjoittelee 3–4 kertaa viikossa. Pääpaino on kenttäharjoituksissa, tämän lisäksi joukkueella on mm. juoksuharjoituksia. Kesällä harjoituksemme ovat Korson lähi­kentillä, talvisin käymme mm. Hakunilassa ja Tikkurilassa harjoittelemassa. Sarjapelien lisäksi osallistumme erilaisiin turnauksiin ja leireihin. 

  Tule kokeilemaan uutta harrastusta. Tai jos sinulla on jo aikaisempaa kokemusta, niin osallistu harjoituksiin ja katsotaan sinulle sopivan tasoinen pelipaikka. Ilmoittaudu ennen harjoituksia joukkueenjohtaja Tuija Jokelalle sähköpostilla tuija.h.jokela(at)gmail.com.

  Joukkueen treenivuorot ovat joukkueen kalenterissa. Joukkueen pelaajat ja vanhemmat saavat myclub-portaalin kautta s-postitse tiedot ja kutsut kaikkiin tapahtumiin.

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Tuija Jokela
  tuija.h.jokela(at)gmail.com

  Vastuuvalmentaja
  Ari Puttonen

  Rahastonhoitaja
  NN

  Instagram