Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Pojat 2007/2008

Kopse P07/08 pelaa kaudella 2024 Palloliiton Etelä-Suomen P17 kakkosessa ja toisella peliryhmällä P17 nelosessa (2008-2007 syntyneiden sarja). Joukkueessa on oma vastuuvalmentaja ja toinen valmentaja tukemassa harjoituksia. Joukkue harjoittelee 3 kertaa viikossa ympäri vuoden. Pääpaino on kenttäharjoituksissa, tämän lisäksi joukkueella on fysiikkaharjoituksia. Kesällä harjoituksemme ovat Jokivarressa ja Peakfinillä, talvikaudella Peakfinin hallissa.  Sarjapelien lisäksi osallistumme erilaisiin turnauksiin ja leireihin ja pelaamme harjoituspelejä. 2023-24 talvikaudella olemme pelanneet B-poikien EA-talvisarjaa Esportissa kahdella eri joukkueella. 

Joukkueeseen voi tulla kokeilemaan, jos sinulla on jo aikaisempaa pelitaustaa ja haet uutta joukkuetta. Ilmoittaudu ennen harjoituksia joukkueenjohtajalle sähköpostilla tuija.h.jokela(at)gmail.com.

Joukkueen treenivuorot ja pelit näkyy joukkueen kalenterissa. Joukkueen pelaajat ja vanhemmat saavat myclub-portaalin kautta s-postitse tiedot ja kutsut kaikkiin tapahtumiin.

Joukkuetta tukemassa:

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja
Tuija Jokela
tuija.h.jokela(at)gmail.com

Valmentaja
Ari Puttonen

Instagram