Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2009

  Olemme toukokuussa 2014 perustettu joukkue. Pelaamme 2009 syntyneiden poikien sarjassa. Jos haluat paljon uusia ystäviä yhdellä kertaa niin tule kokeilemaan jalka­palloa meidän kanssamme!

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Tuija Kylmälä ja Tellervo Nieminen
  tuija.kylmala(at)hotmail.com
  tellervo.nieminen(at)luukku.com

  Vastuuvalmentaja
  Tommi Hakala

  Rahastonhoitaja
  Kaj Forss

  Instagram