Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2011

  Terve­tuloa kaikki vuonna 2011 syntyneet reippaat ja liikun­nasta pitävät pojat kokei­lemaan vauhdikkaita harjoi­tuksiamme. Aluksi riittävät lenkkarit ja ulkoilu­vaatteet. Meidän joukkueemme harjoituksissa ei ole tylsiä hetkiä. Samalla kun pidämme hauskaa ja tutustumme uusiin kavereihin, opimme kukin omassa tahdissamme pallon käsittelyä ja pelin sääntöjä.

  Joukkuetta tukemassa:

  Pekka Sport

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Sini Koskenneva
  045 1324 153
  kopseP11_jojo(at)outlook.com

  Annukka Majanto
  044 5667 098

  Vastuuvalmentaja
  Jarkko Bergholm
  kopseP11_valmennus(at)outlook.com

  Rahastonhoitaja
  Anneli Happonen
  040 5449 441
  kopsep11rahuri(at)gmail.com