Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Pojat 2012

Tervetuloa tutustumaan Kopse P12 joukkueen toimintaan.

Meillä pelaa tällä hetkellä noin 50 upeaa pelaajaa ja uudet pelaajat ovat lämpimästi tervetulleita mukaan joukkueeseemme. Aiempaa kokemusta jalkapallon pelaamisesta ei tarvitse olla, into ja kiinnostus lajia kohtaan on jo hyvä lähtökohta. Meidän kanssa opit ja kehityt, yhdessä joukkueen mukana.

Meidän joukkueessa on lämminhenkinen tunnelma ja pidämme hauskaa pelailun ohessa. Lasten etu on meille sydämen asia ja lähtökohtana toiminnalle on se, että harrastamisen tulee olla mukavaa, kehittävää ja palkitsevaa.

Harjoituksia meillä on tällä hetkellä kolme kertaa viikossa ja harjoittelun lisäksi pelaamme kesäkaudella SPL:n piirisarjaa sekä osallistumme turnauksiin. Talvikaudella pelaamme talvisarjoissa ja järjestämme harjoitusotteluita.

Tulethan sinäkin mukaan meidän iloiseen futisperheeseen!

Lisätietoja toiminnasta saat joukkueenjohtajalta.

Nähdään pian kentällä!

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja
Mila Helenius
040 7074 787
kopsept2012(at)gmail.com

Vastuuvalmentaja
Aapo Käyhkö

Rahastonhoitaja
Sirpa Lahti

Instagram