Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Pojat 2012

  P12 joukkueeseen muodostuu 2012 syntyneistä pojista. Joukkue harjoittelee kesä­kaudella kaksi kertaa viikossa torstaisin ja sunnun­taisin.

  Joukkue pelaa Opelliigaa kolmella peli­ryhmällä keväällä ja syksyllä.
  Kaikki uudet pelaajat ovat tervetulleita mukaan!

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Mila Helenius
  040 7074 787
  kopsept2012(at)gmail.com

  Vastuuvalmentaja
  Janne Laakso
  041 5300 216
  janne.laakso(at)icloud.com

  Rahastonhoitaja
  Sirpa Lahti