Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Tytöt 2010–11

Olemme 2010 ja 2011 syntyneiden tyttöjen sekä sitoutuneiden valmentajien ja huoltajien muodostama energinen joukkue. Meitä on yli 30 taidokasta futaajaa joukkueessa. Harjoittelemme kolmesti viikossa, talvella osin salissa, kesällä Jokivarren kentällä ja Kalmuurin kuplahallissa. Osa joukkueesta pelaa vielä 8v8 pelitavalla ja osa puolestaan koko kentällä 11v11 pelejä.

Joukkueemme valittiin Kopsen vuoden joukkueeksi 2023. Perustelut kertovat paljon toiminnastamme: Joukkueessa on hyvä yhteishenki ja yrittämisen ilmapiiri. Pelaajat ja toimihenkilöt ovat onnistuneet luomaan hyvän struktuurin toiminnassaan, mikä näkyy niin joukkueen tapahtumia ennen, aikana ja jälkeen. Joukkueen jokaisen peliryhmän pelitapa on pelaajia kehittävä ja siitä ei tingitä otteluissa.

Tule rohkeasti mukaan! Olisiko nyt sinun vuorosi liittyä energiseen jengiin ja saada uusia kavereita?

Kevään ja kesän aikana osallistumme Palloliiton sarjaan kolmella joukkueella, Stadi cupiin ja muihin turnauksiin.

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja
Meici Silfverberg
kopsenlikat1011(at)gmail.com
040 1508 387

Vastuuvalmentaja
Toni Tikkanen

Rahastonhoitaja
Saku Ponkiniemi

Instagram