Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Naiset KoHu

KOPSE Huti on 2016 perustettu naisten harrastejoukkue, jossa pelaa tällä hetkellä noin 25 eri-ikäistä ja -tasoista naispelaajaa.

Pelaamme kesäkaudella Suomen Palloliiton Eteläisen alueen kotikenttäsarjan harrastesarjaa 7v7-muodossa, puolella kentällä ja talvikaudella osallistumme harrastenaisten talvisarjaan.

Meillä KoHussa harrastetaan positiivisella asenteella, rennossa ja mukavassa porukassa. Laadukas tekeminen takaa sen, että jokaisella meistä on mahdollisuus kehittyä paremmaksi jalkapalloilijaksi. Ensisijaisesti kuitenkin liikumme ja pidämme hauskaa – rakkaudesta lajiin!

Tervetuloa seuraamaan meitä instaan

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja
Noora Naskali
kopsehuti2016(at)gmail.com

Varajoukkueenjohtaja
Merja Haapanen

Instagram