Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Harrastefutis

  Harrastefutis on kivaa treeniä ja pelailua ryhmässä hyvissä olo­suhteissa rentojen ohjaajien kanssa. Tähän joukkueeseen sinun ei tarvitse sitoutua koko vuodeksi, vaan voit harjoitella kuukausi kerrallaan oman jaksamisen, innostumisen ja ajan­käyttösi mukaan.

  Harrastefutiksen suosio Suomessakin on kasvanut sitä mukaa kun jalka­pallo­seurat ovat alkaneet tarjoamaan mahdollisuuksia lajin harrastamiseen myös pää­asiassa liikunnallisin tavoittein, ilman taitavan pelaamisen vaatimaa melkoista panosta lajin opetteluun tai sitoutumista useisiin harjoitus­kertoihin joka viikko.

  Tarjoamme 9–17 vuotiaille tytöille ja pojille matalan kynnyksen uuden harras­tuksen aloit­taamiseen ja tutus­tumisen edullisesti lajille tyypilli­siin harjoit­teisiin. Laji­tietämyksen lisäksi osallistujat saavat paljon terveellistä liikuntaa, uusia ystäviä ja kuntokin kasvaa kuin huomaamatta.

  Kesän 2020 vuorot ovat Jokivarressa maanantaisin 16:30-17:30.

  Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

  Joukkueenjohtaja
  Heidi Saarijärvi
  toimisto(at)kopse.org
  0400 283 873

  Vastuuvalmentaja
  Nima Löfblom
  044 9821 185