Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
Follow Us
Top
a

Ohjeita koronavirusepidemiaan liittyen

Palloliitto on julkaissut ohjeita seuroille koronavirusepidemiaan liittyen. Ohjeisiin pääset tutustumaan artikkelin lopusta linkistä.

Erityisesti tulee korostaa huolellisen käsihygienian merkitystä kaikessa kanssakäymisessä. Joukkueiden edustajille ja erotuomareille suositellaan kättelyn välttämistä ottelutapahtumien yhteydessä. Palloliitto myös suosittelee, että jokaisella pelaajalla on oma juomapullo eikä yhteisiä juomapulloja käytetä.

On myös tärkeää muistaa informoida joukkueen valmentajaa/joukkueenjohtajaa, jos olet ollut harjoituksissa ja epäilet sairastuneesi.

https://www.palloliitto.fi/jalkapallouutiset/ohjeita-seuroille-koronavirusepidemiaan-liittyen