Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
Follow Us
Top
a

Harjoitus- ja pelitoiminta keskeytetään toistaiseksi

Päivitetty 17.3.2020 kello 19:52
(Alkuperäinen julkaistu 12.3.2020 kello 22:50)

Valtioneuvosto ja Palloliitto ovat päivittäneet määräyksiään ja suosituksiaan koronavirus-tilanteeseen.

Valtioneuvoston määräysten ja Palloliiton suositusten mukaisesti on KOPSE päättänyt keskeyttää kaiken harjoitus- ja pelitoimintansa toistaiseksi. Seuraamme tarkoin tilanteen kehittymistä ja ilmoitamme toiminnan jatkumisesta heti kun se on mahdollista.

Voit seurata toimintaan liittyvää tiedotusta tältä seuran tai Palloliiton sivuilla. Urheiluseurat noudattavat viranomaisohjeita ja toimimme jatkossakin ohjeiden mukaisesti.

Linjaus koskee kaikkea liikuntatoimintaa: harjoitus- ja kilpailutoiminta on keskeytetty toistaiseksi.

Jokivarren Aulis Aktia Areena on sula ja käytettävissä vapaa-ajan toimintaan, kuten yksilötaitojen harjoitteluun, mutta järjestettyä toimintaa kentällä ei ole. Koska järjestettyä toimintaa ei ole, kehoitetaan kaikkia varmistamaan oma vapaa-ajan vakuutusturvansa – pelipassin kautta hankittu vakuutus ei ole voimassa vapaa-ajalla. Valtioneuvoston määräyksen mukaan yli 10 hengen kokoontumiset ovat kiellettyjä ja tätä tulee noudattaa myös kentällä.

Lisätietoja Kopsen hallitus, pj Petteri Forssell puh. 050 3316 500 pj(at)kopse.org