Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top
  a

  Sporttia kaikille – kesä 2020

  LEIRIT

  Valitettavasti kesän 2020 sporttia kaikille leirit joudutaan peruuttamaan.

  KESÄKERHO

  Leirien sijaan voit osallistua Sporttia kaikille kesäkerhoon. Kerhopäivät ovat kaksi kertaa viikossa kesän aikana.

  Kerhossa on jalka­palloilua 7-10 vuotiaille tytöille ja pojille, jotka haluavat tutustua lajiin hauskuudella, kokei­lulla ja ennenkaikkea yhdessä pelailulla. Tunneilla tehdään monipuolisia lajiharjoituksia, aktivoidaan sekä kannustetaan lapsia liikkumaan ja harrastamaan yhä enemmän.

  Kerho toimii matalana kynnyksenä lajin pariin haluaville.

  Kerho on toiminnassa 1.6.-31.7.2020. Kerho on osallistujille maksuton, mutta ilmoittautuminen tarvitaan.

  Paikka: Jokivarren tekonurmikenttä (Aulis Aktia Areena), Sorvatie 18, 01450 Vantaa

  7-10 -vuotiaiden ilmoittautuminen kesäkerhoon tiistaisin ja torstaisin kello 15-16