Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
Follow Us
Top
Net

Muistutus koronatilanteesta

Julkaistu 28.5.2020 kello 19:45

Haluamme seurana mahdollistaa kaikille pelaajillemme ja toimihenkilöillemme myös näinä poikkeusaikoina turvallisen, mukavan ja huolettoman harrastusmahdollisuuden.

Nyt koronaa on lähialueen kouluissa ja jotta jatkossakin meillä olisi jokaisen pelaajan turvallista käydä harjoituksissa, toivoisimme että pelaajat, joiden perheenjäsen on karanteenissa jäisivät karanteenin ajaksi myös pois harjoituksista.

Haluamme tällä toiminnalla minimoida tartunnat seuramme sisällä ja suojella jokaista pelaajaamme ja perhettä.

Tiedostamme, että tämä ei ole THL:n ohjeistus mutta seurana toivoisimme että jokainen meistä noudattaisi tätä ohjetta ja varmistaisi omalta osaltaan sen, että meidän seurassamme on turvallista harrastaa.

Kiitämme teitä jo etukäteen ja yhdessä tästä selvitään!

KOPSEN hallitus