Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Kutsu Korson Palloseuran vuosikokoukseen perjantaina 21.8.2020 klo 18.

  Koronatilanteen vuoksi normaalisti keväällä pidettävä seuran vuosikokous voidaan pitää vasta nyt Ruusupaviljongissa, osoitteessa Kisatie 21. Kokouksen aiheena ovat sääntömääräiset asiat sekä muutosehdotus seuran sääntöihin:

  • Vuoden 2019 toimintakertomuksen esittely
  • Tilintarkastuskertomuksen esittely
  • Tilinpäätöksen vahvistaminen
  • Vastuuvapauden myöntäminen tili- ja vastuuvelvollisille
  • Muutosehdotus seuran sääntöihin maksujen perimisestä pelaajan lopettaessa tai vaihtaessa seuraa

  Äänioikeus kokouksessa on kaikilla 15 vuotta täyttäneillä seuran varsinaisilla jäsenillä.

  Huom: Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä vuosikokouksessa on tehtävä 14.8.2020 klo 18 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen sihteeri(at)kopse.org tai soittamalla numeroon 0400 709 943.