Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Toni Tikkanen valittu junioripäälliköksi

  Julkaistu 7.9.2020 kello 22:00

  Odotus on päättynyt ja Korson Palloseuraan tulee junioripäällikkö!

  Kopsen junioripäälliköksi on valittu Toni Tikkanen.

  Toni on vuodesta 2015 luotsannut Kopsen 2010 syntyneitä poikia ja hän pelaa sekä valmentaa Kopsen CRPS-joukkueessa. Tonilla on UEFA C-koulutus ja hän seuraa unelmaansa päästessään työskentelemään jalkapallon parissa kokopäiväisesti ja samalla kehittämään korsolaisten lasten liikunta- ja harrastusmahdollisuuksia.

  Junioripäällikkö tulee työskentelemään mm. aloittavien ikäluokkien (2014 syntyneet tytöt ja pojat sekä 2012-2013 syntyneet tytöt) vastuuvalmentajana ja hänen yhtenä vastuualueena on lapsiurheiluvaiheen kehittäminen.