Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Kutsu Korson Palloseuran syyskokoukseen 19.11.2020 klo 18

  Julkaistu 25.10.2020 kello 12:30

  Korson Palloseuran sääntömääräinen syyskokous pidetään Ruusupaviljongissa torstaina 19.11.2020 alkaen klo 18.00.

  Osoite on Kisatie 21. Ruusupaviljonki on Ruusuvuoren koulun takana (mäkeä alaspäin). Autolla pääsee rakennuksen viereen.

  Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat: esitellään seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2021 sekä valitaan seuran hallituksen vaihtuvat jäsenet, mukaan lukien varajäsenet.

  Pyrimme tarjoamaan tilat turvalliseen kokoontumiseen mahdollisimman monelle. Ota oma maski mukaan. Sen käyttö on pakollista kokouspaikalla. Paikalta saa myös tavallisia kertakäyttömaskeja.

  Ilmoita sähköpostiosoitteesi seuran sihteerille, jos osallistut kokoukseen etänä (Microsoft Teams). Yhteystiedot tämän kutsun lopussa. Lähetämme linkin kokoukseen ennen sen alkua. Etänä ei voi äänestää, koska äänestystä ei voida pitää suljettuna. Ehdotuksia voi kuitenkin kannattaa ja osallistua keskusteluun etänä.

  Seuran vuosikokouksessa 29.3.2018 päätetyn ja Patentti- ja
  Rekisterihallituksen hyväksymän sääntömuutoksen mukaan seuran
  sääntömääräisiin kokouksiin on ilmoittauduttava kokouskutsussa
  määriteltävään päivämäärään mennessä käyttääkseen äänioikeutta kokouksessa.

  Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä syyskokouksessa on tehtävä 12.11.2020 klo 18 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen sihteeri(a)kopse.org tai soittamalla numeroon 0400 709 943.