Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Tyttöfutis – kampanja somessa

  KOPSEN tyttöfutisjoukkueisiin haetaan parhaillaan lisää pelaajia somekampanjalla. Kampanja toteutetaan seuran Facebook-sivuston kautta (https://www.facebook.com/korsonpalloseura) loppusyksyn 2020 aikana.

  Kampanjan viesti on:

  Me haetaan pelaajia kaikkiin tyttöjengeihin
  @B-tytöt @T06/07 @T08/09 @T10/11 @T12/13
  Katso jengien yhteystiedot kopse.org ja tule mukaan parhaaseen
  #korsonpalloseura #meidänjengi #kopse40

  Kampanjassa käyteteään seuraavia tyttöjoukkueiden valitsemia kuvia