Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Päivitetyt koronatiedot 10.-31.1.2021

  Korson Palloseuran toiminta alle 21-vuotiaiden osalta jatkuu 10.1.-31.1.2021 Peakfinin hallissa sekä Tikkurilan ulkotekonurmella. Jäsenistölle ja joukkueiden toimihenkilöille on laitettu viestiä uusista suosituksista ja rajoituksista.

  Aikuisten (yli 20-vuotiaiden) harrastustoiminta on edelleen keskeytettynä 31.1.2021 asti.

  Seura on jakanut vuorot uudelleen ajalle 10.1.-31.1.2021 ja ne löytyvät:

  https://kopse.org/?page_id=11070

  Jokaisen toimijan vastuulla on huolellinen sitoutuminen ohjeistusten noudattamiseen, jotta voimme harjoitella. Treeneihin tullaan vain terveenä, muistetaan turvavälit, pestään kädet, käytetään kasvomaskia ja käsidesiä, mennään oireisena testiin ja otetaan koronavilkku käyttöön. Joukkueiden harjoituksissa käyttämiä varusteita, esim. liivit ja maalivahdinhanskat, ei saa kierrättää harjoitusten aikana ja liivit tulee pestä jokaisen harjoituskerran jälkeen. Pukukopit ovat poissa käytöstä rajoitusten aikana. Lisäksi aikuisten läsnäolo tulee minimoida lasten harjoitusten yhteydessä. Kenttäalueelle tulevat vain toimihenkilöt.

  Rajoitusaikana emme pelaa harjoitusotteluita vaan pelkästään treenaamme omissa ryhmissä ohjeita noudattaen.

  Rajoitusaikana emme suosittele matkustamista muille paikkakunnille maakuntarajojen yli. Samoin emme suosittele järjestettäväksi muita joukkueiden tapahtumia rajoitusaikana.