Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Seuran vuosikokous 29.4.2021

  Tervetuloa Korson Palloseuran vuosikokoukseen torstaina 29.4.2021 klo 18.00!

  Vuosikokous pidetään Ruusupaviljongissa, osoitteessa Kisatie 21.

  Kokouksen aiheena ovat sääntömääräiset asiat:

  • Vuoden 2020 toimintakertomuksen esittely
  • Tilintarkastuskertomuksen esittely
  • Tilinpäätöksen vahvistaminen
  • Vastuuvapauden myöntäminen tili- ja vastuuvelvollisille

  Äänioikeus kokouksessa on kaikilla 15 vuotta täyttäneillä seuran varsinaisilla jäsenillä.

  Huom: Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä vuosikokouksessa on tehtävä 22.4.2021 klo 18.00 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen sihteeri(at)kopse.org tai lähettämällä tekstiviesti tai soittamalla numeroon 0400 709 943.

  Terveisin,
  Kari Jurva
  KOPSE sihteeri

  Instagram