Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  Hyvää äitienpäivää 9.5.2021!

  Korson Palloseura toivottaa aurinkoista ja kaunista äitienpäivää ja haluaa erityisesti kiittää kaikkia niitä äitejä, jotka kannustavat lapsiaan kentän reunalla, pesevät treenivaatteita, sopivat kimppakyytejä, leipovat mokkapaloja, valmentavat, huoltavat, toimivat joukkueen toimihenkilöinä, osallistuvat varainhankintaan joukkueen hyväksi ja tekevät niin paljon muutakin.

  Kiitos äidit!

  Instagram