Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top
a

Korson Palloseuran ylimääräisessä kokouksessa 16.6.2021 valittiin seuralle uusi puheenjohtaja

16.6.2021 pidettiin Korson Palloseuran ylimääräinen kokous, jossa valittiin seuralle uusi puheenjohtaja Antti Siitonen. Hän aloittaa puheenjohtajana 24.6.2021. Antti on aikaisemmin toiminut Korson Palloseuran hallituksessa ja hän on miesten CRPS-joukkueen joukkueenjohtaja. Antti on tehnyt useita vuosia työtä KOPSEn hyväksi ja hänet palkittiin vuonna 2018 ”Vuoden kopselaisena”.
 

Seuran syyskokouksessa loka-marraskuussa avautuu useampi hallituspaikka. Jos olet kiinnostunut hallitustyöskentelystä ja haluat toimia lasten ja nuorten liikunnan edistäjänä, olet tervetullut mukaan. Hallitukseen otetaan mielellään mukaan myös erilaisia asiantuntijajäseniä. Jos sinulla on osaamista, jota haluat tarjota seuran käyttöön, voit olla yhteydessä hallituksen jäseniin tai toiminnanjohtajaan.


Ystävällisin terveisin
Korson Palloseura ry/Heidi Saarijärvi

Instagram