Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

  Follow Us
  Top

  KOPSE Seurapeliviikonloppu 10.-12.9.2021

  KOPSE järjestää 10.-12.9.2021 viikonloppuna seurapeliviikonlopun Aulis Aktia Areenalla Korson Jokivarressa. Seurapeliviikonloppuna KOPSEn eri joukkueet pelaavat kutsumiaan vastustajia vastaan.

  Pelien aikana paikalla on myös buffetti, josta voi ostaa grillimakkaraa, kylmiä ja kuumia juomia, pientä suolaista, lakritsia, mokkapaloja ja muita herkkuja.

  Huom! Tilaisuudessa noudatetaan voimassa olevaa AVI:n ohjeistusta terveysturvallisuudesta (https://avi.fi/tiedote/-/tiedote/69917722). Pelikentille ja kenttien väliselle alueelle meneminen on sallittua ainoastaan joukkueille ja niiden toimihenkilöille. Muut katsojat seuraavat pelejä kenttäalueen ulkopuolelta tarkoitukseen varatuilta alueilta. Buffetti on avoin kaikille, mutta toimitaan siellä myös siten, että ruuhkatilanteilta vältytään.

  PELIVIIKONLOPUN AIKATAULU

  Klikkamalla saat tarkemman kuvan auki.

  Tarkemmat ohjeet osallistuville joukkueille löytyvät peliviikonlopun infopaketista.

  Klikkaamalla saat infopaketin auki.

  SAAPUMINEN TURNAUSPAIKALLE JA PYSÄKÖINTI


  Turnauspaikalle pääsee helpoiten autolla, junalla sekä bussilla tai kävellen. VR:n lähijuna K pysähtyy Korson asemalla, josta on n. 1 km kävelymatka Aulis Aktia Areenalle. Paikalle pääsee myös bussilla 734 (Jokivarren koulun pysäkki) Korson asemalta. Aulis Aktia Areenan läheisyydessä on kaksi kentän pysäköintialuetta, sekä koulun takana oleva pysäköintialue.


  Instagram