Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Kivaa tekemistä pimeneviin syysiltoihin, tule mukaan perhefutikseen!

Perhefutiskerho on lapsen ja huoltajan yhteinen liikuntatuokio, jossa iloitaan liikunnasta ja palloilusta. Perhefutiksen ikäsuositus lapsille on noin 2–4 vuotta, eli se on suunniteltu 2017–2019 vuosina syntyneille.

Perhefutis alkaa syyslomalomaviikon jälkeen, viikolla 43. Kerhot järjestetään tiistaisin klo 18–19 ja torstaisin klo 17–18 Korson koulun jumppasalissa (Kisatie 29 Vantaa). Ensimmäiset kerhokerrat ovat tiistaina 26.10.2021 ja torstaina 28.10.2021. Voit ilmoittautua tiistaina tai torstaina järjestettävään kerhoon, tai molempiin päiviin. Kerho on 8 kerran kokonaisuus.

Mitä kerhossa tehdään:
Liikutaan monipuolisesti (perusliikkumistaidot)
Toimitaan ryhmässä
Pidetään hauskaa
Temppuillaan temppuradalla
Tutustutaan jalkapalloon
Harjoitellaan eri välineiden käyttöä
Kokeillaan, harjoitellaan ja opitaan yhdessä uusia taitoja

Perhefutiksen hinta on 49e sisältäen kenttävuoron, vakuutuksen, ohjauksen ja pallon.

Perhefutiksen ilmoittautuminen on nyt käynnissä. Ilmoittautumaan pääset seuran sivujen kautta osoitteessa perhefutiskerho.kopse.org

Lisätietoja voi kysyä sähköpostitse roosa.laurikainen(at)kopse.org

Instagram