Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Kutsu Korson Palloseuran syyskokoukseen PE 26.11.2020 klo 17:30

Korson Palloseuran sääntömääräinen syyskokous pidetään Ruusupaviljongissa perjantaina 26.11.2020 alkaen klo 17.30.

Osoite on Kisatie 21. Ruusupaviljonki on Ruusuvuoren koulun takana (mäkeä alaspäin). Autolla pääsee rakennuksen viereen.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat: esitellään seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2022, määritellään jäsenmaksut vuodelle 2022 sekä valitaan seuran hallituksen vaihtuvat jäsenet, mukaan lukien varajäsenet.

Seuran vuosikokouksessa 29.3.2018 päätetyn ja Patentti- ja Rekisterihallituksen hyväksymän sääntömuutoksen mukaan seuran sääntömääräisiin kokouksiin on ilmoittauduttava kokouskutsussa määriteltävään päivämäärään mennessä käyttääkseen äänioikeutta kokouksessa.

Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä syyskokouksessa on tehtävä 21.11.2020 klo 18 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen sihteeri(a)kopse.org tai soittamalla numeroon 0400 709 943.

Instagram