Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Kutsu seuran vuosikokoukseen 26.4.2022

Tervetuloa Korson Palloseuran vuosikokoukseen tiistaina 26.4.2022 klo 18.00!

Vuosikokous pidetään Ruusupaviljongissa, osoitteessa Kisatie 21.

Kokouksen aiheena ovat sääntömääräiset asiat:

  • Vuoden 2021 toimintakertomuksen esittely
  • Tilintarkastuskertomuksen esittely
  • Tilinpäätöksen vahvistaminen
  • Vastuuvapauden myöntäminen tili- ja vastuuvelvollisille
  • Äänioikeus kokouksessa on kaikilla 15 vuotta täyttäneillä seuran varsinaisilla jäsenillä.

Sääntömääräisten asioiden lisäksi käsitellään liitteenä olevat seuran sääntöjen muutosehdotukset.

Nykyiset säännöt löytyvät https://saannot.kopse.org/

Liite sääntömuutosehdotuksista

Huom: Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä vuosikokouksessa on tehtävä 19.4.2021 klo 18.00 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen pj(at)kopse.org tai lähettämällä tekstiviesti tai soittamalla numeroon 050 506 5733.

Ilmoita sähköpostiosoitteesi seuran puheenjohtajalle (yhteystiedot edellä), jos osallistut kokoukseen etänä (Microsoft Teams). Lähetämme linkin kokoukseen ennen kokouksen alkua. Etänä ei voi äänestää, koska äänestystä ei voida pitää suljettuna. Ehdotuksia voi kuitenkin kannattaa ja osallistua keskusteluun etänä.

Terveisin,
Antti Siitonen
KOPSEn hallituksen puheenjohtaja

Instagram