Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Yhteenveto vuosikokouksesta 26.4.2022

Vuosikokouksessa käytiin läpi toimintakertomus ja tilinpäätös vuodelta 2021. Kokous hyväksyi tilinpäätöksen ja myönsi vastuuvapauden tili- ja vastuuvelvollisille.


Lisäksi käsiteltiin kokouskutsussa mainitut sääntömuutokset (https://kopse.org/?p=15915), jotka hyväksyttiin kokouksessa ja päätösten mukaisesti sääntömuutokset lähetetään PRH:n hyväksyttäviksi.

Instagram