Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Pojat 2015


Tervetuloa mukaan KOPSE P15-joukkueeseen!

Joukkueessa pelaavat vuonna 2015 syntyneet pojat.

Harjoitus-/pelitapahtumia on pääsääntöisesti kaksi kertaa viikossa, kevät/kesäkaudella 2024 harjoittelemme tiistaisin ja torstaisin. Osallistumme myös Uudenmaan Junioriliigaan.

Harjoitusten sisältö noudattaa ikätason mukaista harjoitussuunnitelmaa, tavoitteena vahvistaa pallonkäsittely- ja pelitaitoja kannustavassa ilmapiirissä.

Uudet pelaajat ovat lämpimästi tervetulleita joukkueeseen!

Ota yhteyttä joukkueenjohtajaan, joka antaa lisätietoja joukkueeseen liittymisestä. Kokeilemaan tullessa, pelaajalla hyvä olla oma pallo, juomapullo, säärisuojat, liikuntaan sopiva vaatetus sekä kengät (lenkkarit riittää alkuun).

Joukkuetoiminnan kustannuksia ovat:

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja
Eero Nikkanen
kopse.p15.joukkueenjohto(at)gmail.com

Vastuuvalmentaja
Sami Nylund

Rahastonhoitaja
Teija Visa

Joukkueen kalenteri

Ilmoittaudu joukkueeseen – ota yhteys Joukkueenjohtajaan!

Varusteet

Instagram