Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

KUTSU KORSON PALLOSEURAN SYYSKOKOKOUKSEEN LA 26.11.2022 kello 17:30

Korson Palloseuran sääntömääräinen syyskokous pidetään Ruusupaviljongissa lauantaina 26.11.2022 alkaen klo 17.30.

Osoite on Kisatie 21. Ruusupaviljonki on Ruusuvuoren koulun takana (mäkeä alaspäin). Autolla pääsee rakennuksen viereen.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat: esitellään seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2023, määritellään jäsenmaksut vuodelle 2023 sekä valitaan seuran hallituksen vaihtuvat jäsenet, mukaan lukien varajäsenet.

Seuran säännöt löytyvät https://saannot.kopse.org/

Seuran sääntömääräisiin kokouksiin on ilmoittauduttava kokouskutsussa määriteltävään päivämäärään mennessä käyttääkseen äänioikeutta kokouksessa. Jokaisella viisitoista vuotta täyttäneellä jäsenellä on yksi ääni. Valtakirjalla ei saa äänestää.

Ilmoitus äänioikeuden käyttämisestä syyskokouksessa on tehtävä 21.11.2022 klo 18.00 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen pj@kopse.org tai laittamalla viesti (SMS/WhatsApp) numeroon 050 506 5733.

SYYSKOKOUKSEN ASIALISTA

Instagram