Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Error: Contact form not found.

Follow Us
Top

Uusi ikäluokkajoukkue PT17

Uusi ikäluokkajoukkue 2017-syntyneille tytöille ja pojille käynnistetään keväällä 2023.
Alkuinfo järjestetään lauantaina 15.4. Jokivarren koulun ruokalassa klo 13-14.

(Sorvatie 16, 01480 Vantaa)

Lapset voivat tulla mukaan, koulun salissa pääsee ohjaajien kanssa pelailemaan ja leikkimään infon aikana. Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita paikalle! Joukkueen harjoitusajat tarkentuvat myöhemmin.

Lisätietoja joukkueesta:

Junioripäällikkö Roosa Laurikainen

roosa.laurikainen@kopse.org

Instagram