Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Error: Contact form not found.

Follow Us
Top

Lisää tyttöjä ja naisia jalkapallon ja futsalin eri rooleihin

Suomen Palloliitto julkaisi 8.3.2023 kansainvälisen naisten päivän kunniaksi artkkelin naisten osallisuudesta jalkapallotoimintaan. Artikkelin keskiössä on KOPSEn junioripäällikkö Roosa Laurikainen. Lue koko juttu SPL:n sivuilta tästä.

Instagram