Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Pojat ja tytöt 2017


Tervetuloa mukaan KOPSE PT17-joukkueeseen!

Joukkueessa pelaa pääosin vuonna 2017 syntyneet pojat ja tytöt. Joukkue käynnistyi huhtikuussa 2023.

  • Syyskauden harjoitukset 11.10.2023 asti ovat keskiviikkoisin klo 18-19 Aulis Aktia Areenalla (Sorvatie 18-20, 01480 Vantaa).
  • Talvikaudella harjoittelemme kerran viikossa, torstaisin kello 17:30-18:30 Peakfin Areenalla.

Uudet pelaajat ovat lämpimästi tervetulleita!

Kokeilemaan treeneihin – Ota ensin yhteyttä joukkueenjohtajaan.

Kokeilemaan tullessaan, pelaajalla hyvä olla liikuntaan sopiva vaatetus, oma juomapullo sekä pallo. Treeneissä myös lainapalloja. Kengiksi riittää alkuun lenkkarit. Joukkueen harjoituksia voi kokeilla 2 kertaa, jonka jälkeen virallinen joukkueeseen liittyminen tapahtuu Myclub jäsenrekisterin kautta.

Joukkuetoiminnan kustannuksia ovat:

Joukkueen toimihenkilöiden yhteystiedot:

Joukkueenjohtaja

Filippa Väänänen

filippa.vaananen@gmail.com
Vastuuvalmentaja

Ilari Jarsma

Rahastonhoitaja

Sari Iija

Joukkueen kalenteri

Kokeilemaan treeneihin – ota yhteys: filippa.vaananen@gmail.com

Joukkueeseen ilmoittautuminen Myclub

Varusteet

Instagram