Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Futiskiertue-tapahtuma saapuu 10.5.2023 K-Supermarket Nikinmäen pihaan

Palloliitto, jalkapalloseurat ja paikalliset K-kauppiaat järjestävät kesän 2023 aikana Futiskiertue-tapahtumia ympäri Suomen. Näiden tapahtuminen tavoitteena on edistää lasten, nuorten ja perheiden hyvinvointia ja kannustaa nuoria liikkumaan. Luvassa on kesän iloisin kauppareissu asiakkaille ja erityisesti jalkapalloilusta kiinnostuneille junioreille.

Tapahtumassa päästään nauttimaan leikkimielisestä kisailusta, kannustuksenvoimasta, kavereista sekä tietenkin jalkapallosta!

Valtakunnallinen Futiskiertue-tapahtuma saapuu K-Supermarket Nikinmäen pihaan. KOPSE on mukana 10.5 järjestettävässä futiskiertuepäivässä. Tapahtuma on auki kello 9:30-13:30.

Lue lisää tapahtumista:

K-ryhmän Futiskiertue kannustaa lapsia liikkumaan – K-ryhmä (k-ryhma.fi)

Instagram