Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Naisten Kuntofutis

KOPSEn kuntofutisryhmät tarjoavat hyvän mielen liikuntaa kivassa porukassa. Mukaan ovat tervetulleita kaikki naiset, jotka haluavat liikkua ja pitää hauskaa jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla. Pääosassa on yhdessä tekeminen, hengästyminen/hiki sekä tietenkin peli-ilo!

Kuntofutis Huhti – Kesäkuu 2024

Seuraava kuntofutisjakso on ajalle 18.4. – 13.6.2024 (9 harjoituskertaa)

Harjoitukset ovat torstaisin kello 20:30 – 21:30 Jokivarren tekonurmella (Aulis Aktia Areena).

  • Varustus: Ulkoliikuntaan sopiva vaatetus, nappikset/lenkkarit, säärisuojat ja pallo (jos kotoa löytyy) sekä juomapullo. Mukana myös varapalloja.
  • Kuntofutisjakson hinta: 60 e, sisältäen valmennuksen sekä kenttävuoron. Huom. Osallistujat eivät ole seuran puolesta vakuutettuja, hinta ei sisällä vakuutusta.
  • Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

Lämpimästi tervetuloa mukaan toimintaan!

Ilmoittautuminen jaksolle alkaa tiistaina 9.4.2024 kello 16:00

ILMOITTAUDU TÄSTÄ Naisten Kuntofutikseen!

Lisätiedot:

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram