Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Naisten Kuntofutis alkaa!

Ensimmäinen kuntofutisjakso on ajalle 30.8 – 4.10.2023 (6 harjoituskertaa)

Harjoitukset ovat keskiviikkoisin KELLO 20:30 – 21:30 Aulis Aktia Areenalla, KOPSEn kotikentällä.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki naiset, jotka haluavat liikkua ja pitää hauskaa jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla. Pääosassa on yhdessä tekeminen, hengästyminen/hiki sekä tietenkin peli-ilo!

Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

  • Kuntofutisjakson hinta on 40e sisältäen kenttävuoron sekä valmennuksen. Osallistujat eivät ole vakuutettuja seuran puolesta, hinta ei sisällä vakuutusta.

Ilmoittautuminen alkaa tiistaina 15.8.2023 kello 12:00.

Naisten kuntofutis ilmoittautumiseen tästä!

Lisätietoja:

Kuntofutis alkaa!

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram