Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Nuorten Harrastefutis

Harrastefutis on tarkoitettu noin 13 – 16 vuotiaille nuorille!

  • Harrasteryhmä sopii pelaajalle, joka kaipaa kevyempää harrastamista, ilman suuria kustannuksia tai pitkäaikaista sitoutumista. Aikaisempaa kokemusta jalkapallosta ei tarvitse olla. Ryhmässä pääsee nauttimaan rennosti futiksesta, ja jos innostus lajiin kasvaa, voi ryhmän kautta siirtyä myös joukkuetoimintaan. Harrasteryhmä sopii mainiosti myös toisten lajien harrastajille.

Harrastefutisryhmä treenaa kerran viikossa ja kokoontuu ``Perjantai Peleihin`` Aulis Aktia Areenalle Jokivarrentekonurmelle klo 15-16.

Ryhmä ei osallistu virallisiin sarjoihin.

Syyskausi:

Ensimmäinen Harrastefutisjakso on ajalle 1.9 – 6.10.2023 (6 kertaa)

Aika ja Paikka: Perjantaisin kello 15-16, Jokivarren tekonurmella (Sorvatie 18-20, 01480 Vantaa)

Hinta: 20e

Varusteet: Liikuntaan sopiva vaatetus, lenkkarit/nappulakengät ja juomapullo.

Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen

Ilmoittaudu tästä mukaan Nuorten Harrastefutikseen!

Instagram