Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Perjantai Pelit – Nuorten Harrastefutis

Syksyllä 2023 starttaa nuorten harrastefutisryhmä, joka on tarkoitettu noin 13-16 vuotiaille.

  • Harrastefutis on matalankynnyksen toimintaa, jossa pääsee harjoittelemaan jalkapalloa kerran viikossa, ilman suuria kustannuksia tai pitkäaikaista sitoutumista. Aikaisempaa kokemusta jalkapallosta ei tarvitse olla. Ryhmä sopii erinomaisesti mm. toisten lajien harrastajille, joita kiinnostaa myös jalkapallon pelaaminen.

Nuorten harrastefutisryhmä kokoontuu kerran viikossa ”Perjantai Peleihin” Aulis Aktia Areenalle, Jokivarren tekonurmelle kello 16 – 17.

Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

Syyskausi:

Nuorten harrastefutisryhmä on ajalle 1.9 – 6.10.2023 (6 harjoituskertaa).

Aika ja Paikka: Kello 16-17 Aulis Aktia Areenlla, Jokivarren tekonurmella (Sorvatie 18-20, 01480 Vantaa)

Hinta: 20e

Huom. hinta ei sisällä vakuutusta, osallistujat eivät ole vakuutettuja seuran puolesta.

Varusteet: Oma juomapullo, liikuntaan sopiva vaatetus ja lenkkarit/nappulakengät.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Ilmoittaudu tästä mukaan Nuorten Harrastefutikseen!

Lisätietoja:

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen@kopse.org

Instagram