Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Miesten Kuntofutis

Mukaan ovat tervetulleita kaikki miehet, jotka haluavat päästä pelaamaan ja kuntoilemaan kuningaslajin jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla, mukaan mahtuvat kaikki. Kuntofutiksessa otetaan alkulämmittelyt, pallotuntumaa ja pääasiassa pelataan!

Kuntofutis Huhti – Kesäkuu 2024

Seuraava kuntofutisjakso on ajalle 21.4. – 16.6.2024 (9 harjoituskertaa)

Harjoitukset ovat sunnuntaisin kello 20-21 Jokivarren kentällä (Aulis Aktia Areena).

  • Varustus: Ulkoliikuntaan sopiva vaatetus, nappikset/lenkkarit, säärisuojat ja pallo (jos kotoa löytyy) sekä juomapullo. Mukana myös varapalloja.
  • Kuntofutisjakson hinta: 60 e, sisältäen valmennuksen sekä kenttävuoron. Huom. Osallistujat eivät ole seuran puolesta vakuutettuja, hinta ei sisällä vakuutusta.
  • Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

Lämpimästi tervetuloa mukaan toimintaan!

Ilmoittautuminen jaksolle alkaa tiistaina 9.4.2024 kello 16:00

ILMOITTAUDU tästä mukaan Miesten Kuntofutikseen!
Lisätiedot:

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram