Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Miesten Kuntofutis alkaa!

Syyskauden miesten kuntofutisjakso on ajalle 11.9 – 9.10.2023 (5 harjoituskertaa).

  • Harjoitukset ovat maanantaisin KELLO 20:30 – 21:30 Aulis Aktia Areenalla, KOPSEn kotikentällä.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki miehet, jotka haluavat päästä pelaamaan ja kuntoilemaan kuningaslajin jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla, mukaan mahtuvat kaikki. Kuntofutiksessa otetaan alkulämmittelyt, pallotuntumaa ja pääasiassa pelataan!

Varustus: Sään mukainen vaatetus, lenkkarit/nappulakengät, säärisuojat ja pallo (jos kotoa löytyy) sekä juomapullo. Kentällä myös varapalloja.

Kuntofutisjakson hinta: 40 e, sisältäen valmennuksen sekä kenttävuoron. Huom. Osallistujat eivät ole seuran puolesta vakuutettuja, hinta ei sisällä vakuutusta.

Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Ilmoittautuminen jaksolle alkaa perjantaina 1.9.2023 kello 10:00!

Ilmoittaudu tästä mukaan MIESTEN Kuntofutikseen!

Lisätiedot:

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram