Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Uudet ikäluokkajoukkueet

KOPSE perustaa talvikaudella kaksi uutta ikäluokkajoukkuetta:

  • Tytöt 2018, 2017, 2016 (T16-18)
  • Pojat 2018 (P18)

Aloittavien joukkueiden yhteinen alkuinfo pidetään torstaina 12.10.2023 kello 18:00 alkaen Ruusupaviljongilla (Kisatie 21, 01450 Vantaa). Kaikki joukkuetoiminnasta kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita!

Harjoitusvuorot alkavat syyslomaviikon jälkeen, viikolla 43.

T16-18 joukkue harjoittelee kerran viikossa, perjantaisin Nikinmäen koulun salissa kello 17-18.

P18 joukkue harjoittelee kerran viikossa, keskiviikkoisin Jokivarren koulun salissa kello 18-19.

Lisätietoja joukkueista:

Junioripäällikkö Roosa Laurikainen

roosa.laurikainen@kopse.org

Instagram