Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Miesten Kuntofutiksen Talvikausi

Kuntofutis loka-joulukuu 2023

Miesten kuntofutisjakso on ajalle 29.10 – 3.12.2023 (6 harjoituskertaa).

  • Harjoitukset ovat sunnuntaisin KELLO 19:30 – 20:30 Ruusuvuoren koulun salissa.

Mukaan ovat tervetulleita kaikki miehet, jotka haluavat päästä pelaamaan ja kuntoilemaan kuningaslajin jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla, mukaan mahtuvat kaikki. Kuntofutiksessa otetaan alkulämmittelyt, pallotuntumaa ja pääasiassa pelataan!

Varustus: Sisäpelikengät/futsalkengät, säärisuojat ja juomapullo.

Kuntofutisjakson hinta: 40 e, sisältäen valmennuksen sekä salivuoron. Huom. Osallistujat eivät ole seuran puolesta vakuutettuja, hinta ei sisällä vakuutusta.

Valmentajana toimii KOPSEn seuravalmentaja Tuula Rautiainen.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Ilmoittautuminen jaksolle alkaa keskiviikkona 11.10.2023 kello 12:00!

Ilmoittaudu tästä mukaan MIESTEN Kuntofutikseen!

Lisätiedot:

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram