Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Pojat ja tytöt 2018

Tervetuloa mukaan KOPSE PT18-joukkueeseen!

Joukkueessa pelaa pääosin vuonna 2018 syntyneet pojat ja tytöt. Joukkue käynnistyi lokakuussa 2023.

  • Talvikaudella harjoittelemme kerran viikossa, keskiviikkoisin kello 18-19 Jokivarren koulun salissa. Harjoitusvuorot jatkuvat joulutauon jälkeen ke 10.1.2024. Talvilomaviikolla ke 21.2.2024 ei treenejä.

Uudet pelaajat ovat lämpimästi tervetulleita!

Kokeilemaan treeneihin – Ota ensin yhteyttä joukkueenjohtajaan.

Kokeilemaan tullessaan, pelaajalla hyvä olla liikuntaan sopiva vaatetus, sisäpelikengät/vaaleapohjaiset lenkkarit, oma juomapullo sekä pallo. Treeneissä myös lainapalloja.

Joukkueen harjoituksia saa kokeilla kaksi viikkoa maksutta ja tutustumaan toimintaan, jonka jälkeen virallinen joukkueeseen liittyminen tulee tehdä Myclub jäsenrekisterin kautta.

Joukkuetoiminnan kustannuksia ovat:

Kokeilemaan treeneihin – ota yhteys: roosa.laurikainen@kopse.org

Joukkueeseen ilmoittautuminen Myclub

Varusteet

Instagram